bg_image
Коментарі Вимкнено до “Сто років дитинства”: у Києві вперше відкрили унікальну виставку світського дитячого одягу 1820-1920 років
Posted By

admin

Музей історії міста Києва разом з Музеєм історії моди представили унікальну виставку дитячих костюмів з 1820 по 1920 роки, що розповідає про те, як змінювалась дитяча мода впродовж ста років.

Анонсували виставку у Музеї Ханенків.

Яке вбрання було у дітей два століття тому? Чи існувала тоді дитяча мода та якою вона була? Чому хлопчики до 6 років носили спідниці та плаття, а дівчаток від народження вдягали у тісні корсети? Який вплив мав одяг на дозвілля дитини? Чому так часто маленькі леді змушені були лише спостерігати за іграми своїх братів? А також за яких обставин хлопчику врешті надавали право носити чоловічий одяг?

В експозиції представлено більш ніж 20 дитячих костюмів, а також цікаві деталі, що так чи інакше пов’язані з дитячою модою минулих століть: аксесуари, іграшки, взуття, фотографії.

Весільні віночки, брошка з волосся померлої дитини, бальні блокноти юних панянок, де був перелік кавалерів, з якими вони будуть танцювати в цей вечір; мініатюрні капелюшки у комплекті з рукавичками; іграшкові «собаки-сейфи», у яких діти могли ховати монети чи цінні для них речі.

Окрім цього, виставку доповнять фотографії дітей у різних вбраннях конкретного періоду.

Довідка:

Колекція Музею історії моди занесена до Книги Рекордів Гіннесу України як «найбільша колекція оригінальних антикварних костюмів в Україні». Дитячі костюми складають 10% колекції та будуть представлені в Музеї історії Києва.

– Виставка триватиме з 15 березня до 02.06.2024

– Графік роботи експозиції згідно з графіком роботи МВЦ Музею історії міста Києва (вул. Б.Хмельницького, 7)

– Ср.-Нд.: 12:00-19:00, Пн-Вт.: вихідні

– Каса працює з 12:00 до 18:30

– Вартість вхідного квитка: 160/80 ₴ (повний/пільговий)

– Презентація проєкту відбулася 14 березня – за запрошеннями.

Джерело: https://bigkyiv.com.ua/